Hakkında

Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş., Türkiye'nin ilk teknoloji ticarileştirme ve çekirdek fon şirketi olarak 2006 yılında %100 Sabancı Üniversitesi sahipliği ile kurulmuştur. Inovent, özellikle akademi temelli girişimciliğe odaklanmak suretiyle, henüz erken aşamada olan teknolojilerin ticarileştirilmesini yönetir. Girişimlere, müşteri, fon ve yatırım bulma hizmetleri veren Inovent bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir.

Inovent'in misyonu, bir değer yönetim sistemi ve bilgiye dayalı ekonomik gelişimin merkezinde entelektüel varlıklar ve fikri mülkiyet portföyünün uygun şekilde yönetimi olan ülke genelinde yenilikçi teknolojiye dayalı girişimcilik, risk sermayesi ve melek yatırımcı altyapılarını destekleyecek dinamik bir ekosistem oluşturulmasının öneminin kavranmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda girişimlere verilen danışmanlık hizmetlerine ek olarak, ekosistemi geliştirici projeler ve programlar yürütür.

Kurulduğu günden bu yana, toplam 39 adet “start-up” şirkete ortak olmuştur. Günümüze kadar Inovent, 4 başarılı çıkış gerçekleştirmiştir. Inovent, üniversitelerin teknoloji portföyleri dahilindeki ticari potansiyeli olan teknolojiler ve iş planlarının yönetilmesinde kapsamlı bir deneyime sahiptir.

 

ŞİRKETLER