Inovent Hakkında

Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. Yönetim Kurulu ve Yönetimi


yusuf-leblebici-profil-fotografi
Yusuf Leblebici

Prof. Dr. Yusuf Leblebici - Yönetim Kurulu Başkanı
Yusuf Leblebici, lisans derecesini 1984'te, yüksek lisans derecesini 1986'da İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden aldı. Doktora derecesini 1990'da University of Illinois at Urbana-Champaign'de (UIUC) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1991-2000 yılları arasında, sırasıyla UIUC'de, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde ve VLSI Tasarım Laboratuvarı'nı kurup yönettiği Worcester Polytechnic Institute'ta (WPI) öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca 1999-2002 yılları arasında Sabancı Üniversitesi'nde Mikroelektronik Program Koordinatörü olarak mikroelektronik diploma programının geliştirilmesi görevini üstlendi.

Yusuf Leblebici, 2002 yılında İsviçre'deki Lozan Federal Teknoloji Enstitüsü’nde (EPFL) çalışmaya başlamış, burada 16 sene boyunca Kürsü Başkanlığı ve Mikroelektronik Sistemler Laboratuvarı Direktörlüğü görevlerini sürdürmüştür. Kasım 2018’den itibaren de, Sabancı Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaya başlamıştır. Başlıca araştırma konuları arasında, yüksek hızlı CMOS dijital ve karışık sinyalli tümleştirilmiş devrelerin tasarımı, VLSI sistemlerin bilgisayar destekli tasarımı, akıllı algılayıcı arayüzleri, yarı iletken elemanların modellenmesi ve simülasyonu ile VLSI devrelerin güvenirlik sorunları yer almaktadır. Prof. Leblebici 2’si ders kitabı olmak uzere toplam 7 kitabın eş yazarıdır ve kendisinin uluslararası dergilerde ve konferanslarda yayınlanmış 250'yi aşkın bilimsel makalesi bulunmaktadır.

Yusuf Leblebici, 1995'de TUBİTAK Teşvik Ödülü'nü, 1999'da "Joseph S. Satin Distinguished Fellow" ödülünü almış, 2009'da ise IEEE Fellow ve IEEE Circuits and Systems Society Distinguished Lecturer olarak seçilmiştir.

 


mehmet-yildiz-profil-fotografi
Mehmet Yıldız

Prof. Dr. Mehmet Yıldız - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Prof. Dr. Mehmet Yıldız, Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısıdır. Mehmet Yıldız, Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinde 1996 yılında, Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinde 2000 yılında tamamladı. 1996-2000 yılları arasında iki farklı şirkette Ar-Ge mühendisi ve kaynak ve tahribatsız muayene mühendisliği alanlarında proje müdürü olarak çalıştı. 2005 Yılında Victoria Üniversitesinden (B.C, Kanada) hesaplamalı akışkanlar mekaniği ve yarı iletken tek kristal büyütme alanları kapsamındaki çalışmaları ile doktora derecesi aldı. Dr. Yıldız 2005-2007 yılları arasında aynı üniversitede doktora sonrası araştırmacı ve öğretim üyesi olarak çalıştı. 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Programında, öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Dr. Yıldız Sabancı Üniversitesi Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezinin ve yine aynı merkezin endüstriyel iş birliği kolu olan SU-Kordsa Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinin kurulumlarına önderlik etmiştir ve şu an her iki merkezin kurucu direktörü olarak görevine devam etmektedir. Dr. Yıldız, Kordsa şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kastamonu Entegre şirketinin AR-GE danışma kurulu üyesidir. Dr. Yıldız, Sabancı Üniversitesi İmalat Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programına kurucu öğretim üyesi olarak katkı sağlamıştır. Dr. Yıldız’ın uzmanlık alanları İleri kompozit malzemeler, nano-kompozitler, yapısal sağlık izleme ve hesaplamalı mekanik konularını içermektedir. Dr. Yıldız yüksek etki faktörlü SCI kapsamındaki dergilerde 85’den fazla bilimsel yayın, 8 kitap bölümü, ve 135’in üzerinde konferans makele/bildiri hazırlamış ve sunmuştur. Ayrıca 28’in üzerinde yüksek lisans ve doktora öğrencisi mezun etmiştir.

 


selim-balcisoy-profil-fotografi
Selim Balcısoy

Prof. Dr. Selim Balcısoy - Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Selim Balcısoy, 2001 yılında Bilgisayar Bilimleri Doktora'sını İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü, Lozan (EPFL) 'den almıştır. 2001-2004 yılları arasında Nokia Araştırma Merkezi ABD'de Kıdemli Araştırma Mühendisi olarak mobil grafikler konusunda çalıştı. 2004 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Balcısoy, MIT Media Lab ile ortak bir laboratuvar olan Davranışsal Analiz ve Görselleştirme Laboratuvarı Direktörlerinden biridir. Araştırma alanları arasında Veri Bilimi, Görsel Analiz, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Ortamlar bulunmaktadır. Prof. Dr. Balcısoy, hakemli uluslararası dergilerde ve konferanslarda 60'dan fazla yayına imza atmıştır ve bir ABD patenti sahibidir.

 

 


yusuf-menceloglu-profil-fotografi
Yusuf Menceloglu

Prof. Dr. Yusuf Z. Menceloğlu - Yönetim Kurulu Üyesi
Yusuf Z. Menceloğlu, Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve NanoMühendislik programı öğretim üyesidir. Prof. Menceloğlu, 1983 yılında Kimya alanında Lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesinde tamamladı. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesi, Polimer Bilimi dalında sırasıyla 1987 ve 1991'de tamamlamıştır. 1988-1994 yılları arasında Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve North Carolina Üniversitesinde misafir bilim insanı olarak çalışmış ve Sabancı Üniversitesi'ne katılmadan önce altı yıl endüstride teknik genel müdür yardımcısı pozisyonunda görev yapmıştır. Dr. Menceloğlu, 1984'ten beri polimer bilim ve teknolojisi alanında, 1991'den beri nanoscience ve nanoteknoloji konularında çalışmaktadır. Dr. Menceloğlu’nun polimer ve nanoboyutta malzemeler konusunda 100'den fazla hakemli dergilerde makalenin, bir çok kitap bölümünün yazarı veya ortak yazarıdır bunun yanı sıra Derwent Innovations Index’te listelen 21 patentin buluşçuları arasındadır. Dr Menceloğlu, sıvı / süperkritik karbon dioksitte polimerler, kompozitler ve reaksiyonlar / prosesler konusunda çeşitli araştırma deneyimlerine sahiptir. Menceloğlu, polimerik malzemeler, polimer bilimi ve tekstil elyafları dersleri vermektedir. Teknoloji tabanlı başlangıç şirketlerinin kurucusu ve ortağıdır.

 

yasar-gurbuz-profil-fotografi
Yaşar Gürbüz

Dr. Yaşar Gürbüz - Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Yaşar Gürbüz 1968'de Ankara'da doğdu. 1990 yılında Erciyes Üniversitesi'nden elektrik mühendisliği lisans diploması alan Yaşar Gürbüz, ABD'deki Vanderbilt Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği alanında 1993'te yüksek lisans ve 1997'de doktora derecesini aldı. 1997-1999 yılları arasında Vanderbilt'te araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1999-2000 yılları arasında Aselsan A.Ş.'de çalıştı. 2000 yılında Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak katıldı. Araştırmaları; Mikroelektronik Sistemler ve RF/Mikrodalga Tümleşik Devreler/Sistemler, Analog ve Karışık Sinyal Entegre Devreler, MikroElektroMekanik Sistemler (MEMS) ve Katı Hal Sensörleri ve Aktüatörleri içerir. IEEE ve SPIE üyesidir.

 


omer-ileri-profil-fotografi
Ömer İleri

Dr. Ömer İleri - Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Ömer İleri, Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans derecesini 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans (2003) ve Doktora (2007) derecelerini Rutgers, The State University of New Jersey-New Brunswick’ten almıştır. 2011 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır. 2007-2009 yılları arasında İsveç Kraliyet Teknoloji Enstitüsü’nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışan Dr. İleri, 2009-2011 yılları arasında ise TÜBİTAK’da önce Bilimsel Program Uzmanı daha sonra Kıdemli Araştırmacı olarak görev almıştır. Dr. İleri, 2011-2014 yılları arasında Avea’da AR-GE Operasyon Müdürü, 2014-2015 yılları arasında Cypress Semiconductor Corporation’da Yazılım Mühendislik Müdürü, 2015-2017 yılları arasında Mimosa Networks’te Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. 2017 yılından itibaren Amazon Lüksemburg ofisinde Teknik Kıdemli Ürün Müdürü ve Kıdemli Program Müdürü olarak çalışmalarına devam etmiş olan İleri Eylül 2020 itibariyle Sabancı Üniversitesi’nde Ar-Ge ve Lisansüstü Politikalardan sorumlu direktor olarak görevine başlamıştır.

 


 

 

berna-beyhan-profil-fotografi
Berna Beyhan

Doç. Dr. Beyna Beyhan - Yönetim Kurulu Üyesi

Sabancı Üniversitesi'nde girişimcilik dersleri vermektedir. Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Berna Beyhan hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayın.
 

 

 

 


bulent-bankacı-profil-fotografi
Bülent Bankacı

Bülent Bankacı - Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. Genel Müdürü

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden Lisans, Syracuse Üniversitesi’nden (New York) aynı dalda lisansüstü diploması aldı, iki yıl nükleer santraller konusunda Nutech Inc. (California) firmasında danışman olarak çalıştı. Türkiye'ye dönüşünde Tekser A.Ş'de iki yıl mühendis olarak çalıştı. 1983 yılında katıldığı IBM Türk Ltd. şirketinde satış mümessili olarak başladığı satış ve pazarlama kariyeri çeşitli bölümlerde yönetici ve I-BIMSA'da yönetim kurulu üyesi olarak devam etti. 1995-99 yılları arasında Brüksel'de bulunan 'IBM Küresel Hizmetler Enstitüsü' yöneticiliğini yaptı, İngiltere Chartered Institute of Marketing kurumundan 'Advanced Certificate in Marketing Management' sertifikası aldı. IBM Küresel Hizmetler Bölüm Müdürlüğü görevinde altı yıl bulunduktan sonra 2005 yılında ayrıldı, Tabakus eğitim ve danışmanlık şirketini kurdu. 2007-2010 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi'nin kurucu Genel Sekreterliği, 2010 -2019 yıllarında Sakıp Sabancı Müzesi Genel Sekreteri olarak görevi sonrası Ağustos 2019'da Inovent genel müdürü olarak atandı. -Linkedin Profili-

 


Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. SUCOOL Ekibi

Aslı IŞILDAR, İletişim ve Organizasyon
-Linkedin Profili-
 

Başar KAYA, İş Geliştirme ve Fon Bulma Direktörü
-Linkedin Profili-


Sabancı Üniversitesi Sanayi İş birlikleri ve Lisanslama Ofisi (İLO) Ekibi 

Abdurrahman Türk
Aylin Karcı
Can Kartoğlu
Cem Emre Memiş
Dilem Hızlan
Ebru Metin
Fatma Kesik
Gözde Çamcı
Mustafa Çakır
Nilüfer Coşkuner
Tuygun Oruç

Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü ve ekibi hakkında daha fazla bilgi için: https://www.sabanciuniv.edu/tr/arastirma-ve-lisansustu-politikalar-direktorlugu

Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş., Türkiye'nin ilk teknoloji ticarileştirme ve çekirdek fon şirketi olarak 2006 yılında %100 Sabancı Üniversitesi sahipliği ile kurulmuştur. Inovent, özellikle akademi temelli girişimciliğe odaklanmak suretiyle, henüz erken aşamada olan teknolojilerin ticarileştirilmesini yönetir. Girişimlere, müşteri, fon ve yatırım bulma hizmetleri veren Inovent bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir.

Inovent'in misyonu, bir değer yönetim sistemi ve bilgiye dayalı ekonomik gelişimin merkezinde entelektüel varlıklar ve fikri mülkiyet portföyünün uygun şekilde yönetimi olan ülke genelinde yenilikçi teknolojiye dayalı girişimcilik, risk sermayesi ve melek yatırımcı altyapılarını destekleyecek dinamik bir ekosistem oluşturulmasının öneminin kavranmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda girişimlere verilen danışmanlık hizmetlerine ek olarak, ekosistemi geliştirici projeler ve programlar yürütür.

Kurulduğu günden bu yana, toplam 39 adet “start-up” şirkete ortak olmuştur. Günümüze kadar Inovent, 4 başarılı çıkış gerçekleştirmiştir. Inovent, üniversitelerin teknoloji portföyleri dahilindeki ticari potansiyeli olan teknolojiler ve iş planlarının yönetilmesinde kapsamlı bir deneyime sahiptir.

 

ŞİRKETLER

Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. Yönetim Kurulu ve Yönetimi


yusuf-leblebici-profil-fotografi
Yusuf Leblebici

Prof. Dr. Yusuf Leblebici - Yönetim Kurulu Başkanı
Yusuf Leblebici, lisans derecesini 1984'te, yüksek lisans derecesini 1986'da İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden aldı. Doktora derecesini 1990'da University of Illinois at Urbana-Champaign'de (UIUC) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1991-2000 yılları arasında, sırasıyla UIUC'de, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde ve VLSI Tasarım Laboratuvarı'nı kurup yönettiği Worcester Polytechnic Institute'ta (WPI) öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca 1999-2002 yılları arasında Sabancı Üniversitesi'nde Mikroelektronik Program Koordinatörü olarak mikroelektronik diploma programının geliştirilmesi görevini üstlendi.

Yusuf Leblebici, 2002 yılında İsviçre'deki Lozan Federal Teknoloji Enstitüsü’nde (EPFL) çalışmaya başlamış, burada 16 sene boyunca Kürsü Başkanlığı ve Mikroelektronik Sistemler Laboratuvarı Direktörlüğü görevlerini sürdürmüştür. Kasım 2018’den itibaren de, Sabancı Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaya başlamıştır. Başlıca araştırma konuları arasında, yüksek hızlı CMOS dijital ve karışık sinyalli tümleştirilmiş devrelerin tasarımı, VLSI sistemlerin bilgisayar destekli tasarımı, akıllı algılayıcı arayüzleri, yarı iletken elemanların modellenmesi ve simülasyonu ile VLSI devrelerin güvenirlik sorunları yer almaktadır. Prof. Leblebici 2’si ders kitabı olmak uzere toplam 7 kitabın eş yazarıdır ve kendisinin uluslararası dergilerde ve konferanslarda yayınlanmış 250'yi aşkın bilimsel makalesi bulunmaktadır.

Yusuf Leblebici, 1995'de TUBİTAK Teşvik Ödülü'nü, 1999'da "Joseph S. Satin Distinguished Fellow" ödülünü almış, 2009'da ise IEEE Fellow ve IEEE Circuits and Systems Society Distinguished Lecturer olarak seçilmiştir.

 


mehmet-yildiz-profil-fotografi
Mehmet Yıldız

Prof. Dr. Mehmet Yıldız - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Prof. Dr. Mehmet Yıldız, Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısıdır. Mehmet Yıldız, Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinde 1996 yılında, Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinde 2000 yılında tamamladı. 1996-2000 yılları arasında iki farklı şirkette Ar-Ge mühendisi ve kaynak ve tahribatsız muayene mühendisliği alanlarında proje müdürü olarak çalıştı. 2005 Yılında Victoria Üniversitesinden (B.C, Kanada) hesaplamalı akışkanlar mekaniği ve yarı iletken tek kristal büyütme alanları kapsamındaki çalışmaları ile doktora derecesi aldı. Dr. Yıldız 2005-2007 yılları arasında aynı üniversitede doktora sonrası araştırmacı ve öğretim üyesi olarak çalıştı. 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Programında, öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Dr. Yıldız Sabancı Üniversitesi Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezinin ve yine aynı merkezin endüstriyel iş birliği kolu olan SU-Kordsa Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinin kurulumlarına önderlik etmiştir ve şu an her iki merkezin kurucu direktörü olarak görevine devam etmektedir. Dr. Yıldız, Kordsa şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kastamonu Entegre şirketinin AR-GE danışma kurulu üyesidir. Dr. Yıldız, Sabancı Üniversitesi İmalat Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programına kurucu öğretim üyesi olarak katkı sağlamıştır. Dr. Yıldız’ın uzmanlık alanları İleri kompozit malzemeler, nano-kompozitler, yapısal sağlık izleme ve hesaplamalı mekanik konularını içermektedir. Dr. Yıldız yüksek etki faktörlü SCI kapsamındaki dergilerde 85’den fazla bilimsel yayın, 8 kitap bölümü, ve 135’in üzerinde konferans makele/bildiri hazırlamış ve sunmuştur. Ayrıca 28’in üzerinde yüksek lisans ve doktora öğrencisi mezun etmiştir.

 


selim-balcisoy-profil-fotografi
Selim Balcısoy

Prof. Dr. Selim Balcısoy - Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Selim Balcısoy, 2001 yılında Bilgisayar Bilimleri Doktora'sını İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü, Lozan (EPFL) 'den almıştır. 2001-2004 yılları arasında Nokia Araştırma Merkezi ABD'de Kıdemli Araştırma Mühendisi olarak mobil grafikler konusunda çalıştı. 2004 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Balcısoy, MIT Media Lab ile ortak bir laboratuvar olan Davranışsal Analiz ve Görselleştirme Laboratuvarı Direktörlerinden biridir. Araştırma alanları arasında Veri Bilimi, Görsel Analiz, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Ortamlar bulunmaktadır. Prof. Dr. Balcısoy, hakemli uluslararası dergilerde ve konferanslarda 60'dan fazla yayına imza atmıştır ve bir ABD patenti sahibidir.

 

 


yusuf-menceloglu-profil-fotografi
Yusuf Menceloglu

Prof. Dr. Yusuf Z. Menceloğlu - Yönetim Kurulu Üyesi
Yusuf Z. Menceloğlu, Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve NanoMühendislik programı öğretim üyesidir. Prof. Menceloğlu, 1983 yılında Kimya alanında Lisans derecesini Karadeniz Teknik Üniversitesinde tamamladı. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesi, Polimer Bilimi dalında sırasıyla 1987 ve 1991'de tamamlamıştır. 1988-1994 yılları arasında Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve North Carolina Üniversitesinde misafir bilim insanı olarak çalışmış ve Sabancı Üniversitesi'ne katılmadan önce altı yıl endüstride teknik genel müdür yardımcısı pozisyonunda görev yapmıştır. Dr. Menceloğlu, 1984'ten beri polimer bilim ve teknolojisi alanında, 1991'den beri nanoscience ve nanoteknoloji konularında çalışmaktadır. Dr. Menceloğlu’nun polimer ve nanoboyutta malzemeler konusunda 100'den fazla hakemli dergilerde makalenin, bir çok kitap bölümünün yazarı veya ortak yazarıdır bunun yanı sıra Derwent Innovations Index’te listelen 21 patentin buluşçuları arasındadır. Dr Menceloğlu, sıvı / süperkritik karbon dioksitte polimerler, kompozitler ve reaksiyonlar / prosesler konusunda çeşitli araştırma deneyimlerine sahiptir. Menceloğlu, polimerik malzemeler, polimer bilimi ve tekstil elyafları dersleri vermektedir. Teknoloji tabanlı başlangıç şirketlerinin kurucusu ve ortağıdır.

 

yasar-gurbuz-profil-fotografi
Yaşar Gürbüz

Dr. Yaşar Gürbüz - Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Yaşar Gürbüz 1968'de Ankara'da doğdu. 1990 yılında Erciyes Üniversitesi'nden elektrik mühendisliği lisans diploması alan Yaşar Gürbüz, ABD'deki Vanderbilt Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği alanında 1993'te yüksek lisans ve 1997'de doktora derecesini aldı. 1997-1999 yılları arasında Vanderbilt'te araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1999-2000 yılları arasında Aselsan A.Ş.'de çalıştı. 2000 yılında Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak katıldı. Araştırmaları; Mikroelektronik Sistemler ve RF/Mikrodalga Tümleşik Devreler/Sistemler, Analog ve Karışık Sinyal Entegre Devreler, MikroElektroMekanik Sistemler (MEMS) ve Katı Hal Sensörleri ve Aktüatörleri içerir. IEEE ve SPIE üyesidir.

 


omer-ileri-profil-fotografi
Ömer İleri

Dr. Ömer İleri - Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Ömer İleri, Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans derecesini 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans (2003) ve Doktora (2007) derecelerini Rutgers, The State University of New Jersey-New Brunswick’ten almıştır. 2011 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır. 2007-2009 yılları arasında İsveç Kraliyet Teknoloji Enstitüsü’nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışan Dr. İleri, 2009-2011 yılları arasında ise TÜBİTAK’da önce Bilimsel Program Uzmanı daha sonra Kıdemli Araştırmacı olarak görev almıştır. Dr. İleri, 2011-2014 yılları arasında Avea’da AR-GE Operasyon Müdürü, 2014-2015 yılları arasında Cypress Semiconductor Corporation’da Yazılım Mühendislik Müdürü, 2015-2017 yılları arasında Mimosa Networks’te Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. 2017 yılından itibaren Amazon Lüksemburg ofisinde Teknik Kıdemli Ürün Müdürü ve Kıdemli Program Müdürü olarak çalışmalarına devam etmiş olan İleri Eylül 2020 itibariyle Sabancı Üniversitesi’nde Ar-Ge ve Lisansüstü Politikalardan sorumlu direktor olarak görevine başlamıştır.

 


 

 

berna-beyhan-profil-fotografi
Berna Beyhan

Doç. Dr. Beyna Beyhan - Yönetim Kurulu Üyesi

Sabancı Üniversitesi'nde girişimcilik dersleri vermektedir. Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Berna Beyhan hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayın.
 

 

 

 


bulent-bankacı-profil-fotografi
Bülent Bankacı

Bülent Bankacı - Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. Genel Müdürü

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden Lisans, Syracuse Üniversitesi’nden (New York) aynı dalda lisansüstü diploması aldı, iki yıl nükleer santraller konusunda Nutech Inc. (California) firmasında danışman olarak çalıştı. Türkiye'ye dönüşünde Tekser A.Ş'de iki yıl mühendis olarak çalıştı. 1983 yılında katıldığı IBM Türk Ltd. şirketinde satış mümessili olarak başladığı satış ve pazarlama kariyeri çeşitli bölümlerde yönetici ve I-BIMSA'da yönetim kurulu üyesi olarak devam etti. 1995-99 yılları arasında Brüksel'de bulunan 'IBM Küresel Hizmetler Enstitüsü' yöneticiliğini yaptı, İngiltere Chartered Institute of Marketing kurumundan 'Advanced Certificate in Marketing Management' sertifikası aldı. IBM Küresel Hizmetler Bölüm Müdürlüğü görevinde altı yıl bulunduktan sonra 2005 yılında ayrıldı, Tabakus eğitim ve danışmanlık şirketini kurdu. 2007-2010 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi'nin kurucu Genel Sekreterliği, 2010 -2019 yıllarında Sakıp Sabancı Müzesi Genel Sekreteri olarak görevi sonrası Ağustos 2019'da Inovent genel müdürü olarak atandı. -Linkedin Profili-

 


Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. SUCOOL Ekibi

Aslı IŞILDAR, İletişim ve Organizasyon
-Linkedin Profili-
 

Başar KAYA, İş Geliştirme ve Fon Bulma Direktörü
-Linkedin Profili-


Sabancı Üniversitesi Sanayi İş birlikleri ve Lisanslama Ofisi (İLO) Ekibi 

Abdurrahman Türk
Aylin Karcı
Can Kartoğlu
Cem Emre Memiş
Dilem Hızlan
Ebru Metin
Fatma Kesik
Gözde Çamcı
Mustafa Çakır
Nilüfer Coşkuner
Tuygun Oruç

Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü ve ekibi hakkında daha fazla bilgi için: https://www.sabanciuniv.edu/tr/arastirma-ve-lisansustu-politikalar-direktorlugu